Viru toidu kohvikutepäev 2024

MTÜ Kohalik Toit korraldab juba viiendat aastat Viru toidu kohvikutepäeva! Kohvikutepäeval avavad oma uksed väga erinevad inimesed ja ettevõtted. Meie nimekirjas leiate nii tipptegijaid kui ka hobikokkasid ja just see teebki Viru toidu kohvikutepäeva nii eriliseks sest valik on seiklus-ja maitserohke . Külastajad saavad kutse erinevate tublide tegijate koduõuele, kohvikusse seda tasub kindlasti ära kasutada 😊 Vaadake rahulikult ringi, Virumaa on küll päris suur ja rekordarv kohvikuid on tänavu samuti kaardil

 1. Ajamasina Suverestoran – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Ajamasina Suverestoran avab uksed Viru Toidu kohvikute päeval kõigile huvilistele. Pakume nõgesesuppi, metsaseenepada ja küpsetisi , oma küpsetatud juuretisega leiba ja leivamäärdeid hooaja heast paremast kraamist. Nõges on päeva staar ja söönuks saavad veganid samuti leivamäärdeid  ja leiba saab piiratud koguses kaasa osta. Meie hea partner ja sõber MTÜ Toila Loomekeskus pakub kohapeal kohaliku käsitööd müügiks ja toimuvad töötoad.

 1. Varja Kohvik – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Otse Tallinn-Narva maantee ääres pakume parimaid praade! Ja muidugi tasub alati tulla meie maitsvate kookide ja pirukate pärast. Sel päeval küpsetame kindlasti ka midagi erilist nagu suvised Pavlovad, hõrgud salatid ja palju muud ägedat. Meil on avatud väliterrass, kus saab päeva ja sööki nautida hilisõhtuni.

 1. Kaevuri maja hoovikohvik – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Koduaiahooviterrassikohvik. Nostalgiatuba (kaasa toodud sobivad ja väärtuslikud museaalid on kingitustena teretulnud!). Aiatuurid (giidita või ilma) – suurem ilu(on vaataja silmades)- ja väiksem söögiviljaaed. Tegelused lastele (ja vanematele… ja vanavanematele). Hoovikaubamaja. Selvesolaarium (avatud päikselise ilmaga)/ selveSPA (avatud vihmase ilmaga). Loomulikult on avatud meie õuenäitus Kaevuri pere lugu. Jah, muidugi koduaiahooviterrassikohvik

 1. Kohvik Bon Appetit – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Kõik on oodatud Jõhvi keskväljakul asuvasse kohvikusse Bon Appetit, et saada osa hommikusest värskusest, nautida maitsvat lõunat või magusat suupistet päeva jooksul. Valmistame teile suurepärased hommikusöögid, kosutavad lõunad, suus sulavad magustoidud, vegan roogasid, originaalseid sushisid, koduseid limonaade ja värskendavaid Boba jooke. Ootame teid, et jagada meie kohviku hubasust ja maitseid, kus igaüks leiab midagi oma maitse järgi!

 1. Jõekalda Toidutuba – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Purtse jõe kaldal asuv kodukohvik, suure hoovi ja armsa pererahvaga. Ümberringi kaunis loodus. Toite igale maitsele. Menüüs on nii tänavatoite, kui ka koduseid südant soojendavaid roogasid ning lai magusavalik. Kohvik on avatud nii lõõmava päikese, kui vihma korral, sest võimalus on toitu nautida ka varju all. Lastele avatud mänguväljak ja mängunurk. Avatud perenaise sahver kaasamüügiks. Ootame kõiki inimesi üle Eesti!

 1. Lüganuse Kirikumõisa kohvik – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Maitsvad kodused toidud, lastele mänguväljak ja erinevad töötoad kogu perele, mõisa ajaloo tutvustamine. Pakume kooke ja muud magusat, toimub käsitöö müük. Seltskonda pakuvad mõisaloomad.

 1. Käsitööveranda – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Käsitööveranda Toilas avab uksed Viru Toidu Kohvikutepäeval 15.06.2024 kõigile huvilistele. Käsitööveranda Kohviku menüüs on: köögiviljapüree supp, kanašintsel,  brokkolipüree ja hapendatud köögiviljadega, erinevad koogid, magusad ja soolased tervislikud snäkid. Verandal saab tutvuda vaipade kudumisega, kaasa saab osta käsitööna valminud vaipu ja muidu käsitöötooteid.

 1. Männiniidu aiandi pizzeria – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Keegi klassik on öelnud, et ühes elamist väärivas elus peab olema piisavalt armastust ning rohkelt värve ja maitseid. Et just  juuni keskpaik on meie aiandis ilusaim aeg, mil kogu loodu näitab oma rikkalikku õieilu, siis tahame meiegi valada oma armastuse välja, pakkudes kogu selle ilu keskel  loodusest endast inspireeritud maitseid. Meie kasvuhoones kasvavad võimsad viinamarjad inspireerivad meid ikka ja jälle igal suvel pakkuma oma külalistele vahemerelisest Itaalia kultuurist pärit maitseid.

 1. Sonda Kogukonnakohvik – Viru Toidu kohvikutepäev 2024

10.00-11.00 Hommikukohv ja kuumad pirukad, Loterii-allegrii,

11.00-12.00 Mõnusa suupiste kürvale veidi aiandustarkust,

12.00-13.00 lastega tembutab vanaema õunapuu otsast,

13.00-16.00 Hea toidu kõrvale võimalus nautida muusikat Horoskoobi aegadest tänapäevan, lauluhääle löövad valla Sonda taidlejad.1

16.00-17.00 Selguvad hommikuse loterii võitjad.

Tule Sinagi Sonda Kogukonnamajja kohvikusse!

 1. Voka inc. / Viru Toidu kohvikutepäev 2024

Voka – malawi keeles resultaat,
Inc. – incarnation, inimeseks saamine
Inimeseks saamise resultaat, nagu Vanapagan tahtis õndsaks saada, on Indrek Kõveriku salasoov inimeseks saada…. Mida süüa saate, jumal seda teab…..

 1. Kuremäe Apteegi Kohvik- Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Sõites Jõhvist 22 km Vasknarva poole ja Tartu mnt Jõuga-Raudi teelt oodake, kui kloostri “sibulad” paistma hakkavad, seal vahetus läheduses asume ka meie. Pakume tuntud headuses vanaema kapsarulle, kohapeal valmistatud pelmeene ja kiievi kotletti, koha fileed, kevadist oblika suppi jpm. Küpsetame erinevaid soolaseid ja magusaid pirukaid ning kooke kohalikest metsa- ja aiasaadustest. Kui kõht täis ja tuju on nagunii hea, soovitame tervislikku jalutuskäiku kloostri aias. Kelle jalutuskäigud pikale venivad saavad ka meie kohviku teisel korrusel, hostelis, ööbida.

 1. Veera Kohvik – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Otse Tallinn-Narva maantee ääres Laagnal „Maarahvaselts Vanatare“ hoovis pakub Veera oma kohvikus kooke ja pirukaid. Pakutakse maitsvaid sööke nii soolaseid kui ka magusaid. Töötab kirbuturg, tule vaata, kas saad endale midagi uut 😉. Käsitöö müük. Dog show. Elav muusika.

 1. Lammas ja Roos Restoran – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Lammas ja Roos on pereettevõte, mis pakub gurmeetoodete valikut, sealhulgas marineeritud liha, šašlõkke ja käsitöövorste, tooted valmivad lambast, veisest, kanast ja kalast. Kõik tooted valmistatakse peremehe originaalretseptide järgi. Avatud on rikkaliku valikuga lihapood ning restoran-mekituba, kus saab nautida kohapeal valmistatud roogasid, milles on kasutatud ära kogu tooraine. Perenaine Lagle valmistab suussulavaid pavlovaid, pakkudes terviklikku ja autentset maitseelamust.

 1. Kohvik TARE – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Tagaväljatalu avab Viru Toidu kohvikutepäeva raames taas kodukohviku. Pakume soolaseid ja magusaid hõrgutisi.

 1. Vabaõhukohvik Metsanurga – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024 https://www.facebook.com/events/1109290230354644

Vanu traditsioone austades ning tänapäevaseid säilitusaineid eirates meie köögist teie lauale. Meilt leiab kohviku külastaja nii traditsioonilisi, kui ka uusi ja huvitavaid maitseid. Osaleme oma tegemistega Viru Toidu kohvikutepäeval. Seekord tuleme metsa nurgast välja rahva sekka. Oma pop up vabaõhukohviku seame üles Atsalama puhkealal.
Pakume nii koduselt tuttavaid, kui ka kaukaasia köögile omaseid maitseid. Saadaval on lisaks väiksematele ampsudele ka täismehele sobivad praed.
Kohapeal saab maitsta ning kaasa osta Metsanurga Koduköögilt naturaalse suitsuga valmistatud lihatooteid. Pere pisemad saavad lustida puhkeala mänguväljakul.

 1. RaJuVe – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

RaJuVe kohvikus saate nautida erinevadi puuvilja- ja marjaveine. Pakume ka värskendavat mahlabooli. Jookide kõrvale on sobivad soolased ja magusad ampsud.
Kell 17.00 saate piiluda tootmise köögipoolele.

 1. Ilma Kohvik – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Avame sellel päeval toreda kohviku Toilas. Rabarberi eri. Pavlovad rabarberikreemiga.

 1. Piknikulava kontserdikohvik – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Piknikulava kohvik on koht, kus luuakse meeleolu. Maitvad kodused suupisted ja armastusega tehtud koogid viivad keele alla ka kõige nõudlikumal külastajal. Kindlasti ei puudu ka koostööpartnerite Sigwari ja Pühaste õlletehase toodang. Kohvik avatud 11.00-19.00. Päeva jooksul on võimalik mängida erinevaid lauamänge, võtta mõõtu erinevatel murumängudel ja tunda end hästi kahe stressimaandaja seltsis, kelleks on pere koerad Bosse ja Brownie. Piknikulavalt ei puudu ka muusika. Avatud on vaba lava. Kõikidel külastajatel on võimalik osta soodushinnaga pileteid järgnevatele Piknikulava kontserditele. Info leiab www.piknikulava.eeToomas. Piknikulava peremees. Tel. 5143930

 1. K5 Loosikohvik- Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Tulge hommikukohvile või perega lõunale, oleme avatud 9.00-19.00. Pakume päeva jooksul erinevaid põnevaid kokteile, kergeid salateid, suurepäraseid magustoite.  Toimub suur loterii, mida ei tasu maha magada!!

 1. Tammiku Resto – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024 INSTAGRAM @macronas_by_bojetskaja

Tänu oma innustajale, partnerile ja sõbrale Jane Tõnuristile avab kodukohviku sel suvel esimest korda Tammiku Resto perenaine Arina Bojetskaja. Unistus oma kohvikust saab sel suvel esimest korda teoks vaid  üheks päevaks.  Arina tegeleb igapäevaselt makroonide valmistamisega oma koduköögis. Tammiku Restos pakutakse maitsvaid suppe, salateid ning meie magusa valikusse kuuluvad kindlasti makroonid, pavlovad, ekleerid, sefiirid ja kindlasti veel midagi maitsvat! Tammiku Resto  avatud 15.juunil  kella 11.00-17.00-ni

 1. Vähikoja kohvik – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024 https://www.facebook.com/events/333704406224027

Oleme särtsakas ja aktiivne perekond Vähk, kes armastab jagada head tuju ning elamusi. Meie sooviks sai sel suvel end proovile panna kohvikute päeval. Meie kohvik on justkui päikesekiir, mis särab läbi pilvede. Siin kohtuvad rõõm ja maitse, sõprus ja toit. Kui astud sisse Vähikoja Kohvikusse, saad kindlasti tunda hubast õhkkonda.
Meie menüü on mitmekesine ja maitsev. Pakume nii soolast kui ka magusat, külma ja kuuma. Aga see pole veel kõik! Vähikoja kohvikus toimub: Auhinnamäng: “Tunne loodust”. Fotonurk. Avatud paviljon “Rännak minevikku”. Avatud on kirbukas. Üllatusesineja!!! Nii et tule külla, istu mõnusalt maha ja naudi mõnusat päeva. Vähikoja kohvik ootab sind! Anname endast parima:)

 1. Külaotsa Kodukohvik – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Külaotsa kodukohvik ootab külastajaid maitsma erinevaid kooke, pehmet jäätist ja mini-pannkooke. Vaadata saab ka loomi ja linde.

 1. Kauksi Rannahoone – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Lisaks tavamenüüle kostitame teid sel päeval erinevate soolaste ja magusate kookide-tortidega ning värskendavate kokteilide, jääjoogi, jääkohvi ja käsitööõllega!

 1. Kalabutiik “Kala kaks” – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Kalabutiigis “Kala kaks” lahutab teie maitsemeeli peakokk Erlis Schönberg. Loomulikult on põhirõhk kalal, kuid kindlasti pakume ka teisi maitsvaid üllatusi. Hommikut alustame vaikselt – kohvi ja suupistetega, kuid päeva peale menüü täieneb pidevalt. Ilusa ilma korral varu endale kindlasti aega, sest lisaks maitsvale toidule on meil kaunis liivarand ja meri ning saate toreda päeva mereääres veeta. Lisaks on meil külas ka Vabariigi kuulsaim kalakass Siia-Miia. Õhtul saad meilt kaasa haarata päikeseloojangu piknikukorvi ning sellega otse randa jalutada ning nautida mõnusat õhtuidülli kaunil liivarannal. Kui meri lubab siis on võimalik tellida ka paadisõite, mis on eriti romantilised just päikeseloojangu ajal. 16.06. Kolmekäiguline kalatoidu õpituba Erlis Schönbergi käe all. Etteregistreerimisega Osalejate arv: 20 Kellaaeg täpsustamisel. Kava täieneb pidevalt – püsi lainel.

 1. Narva-Jõesuu Koduloomuuseumi Laste kirbuturg – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Narva-Jõesuu Koduloomuuseumis aadressil Nurme 38 saab tutvuda Narva-Jõesuu kuurordi ja kalanduse ajalooga. Viru Toidu kohvikutepäeval korraldame muuseumi aias lastele kirbuturu. Kirbuturg toimub kell 11-14, muuseum on avatud kuni kell 17.  Noored müüvad isetehtud küpsetisi, kirbuturul müüakse oma mänguasju, raamatuid, väikeseks jäänud riideid jms. Kavas joonistuste näitus ja esinemised.

 1. Võlumäe kohvik Karuoru talus – Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Menüüs on magusad ja soolased suupisted, pannkoogid ja taimeteed. Meelelahutust pakub kaardimoor Maila. Lastele lustimiseks erinevad atraktsioonid. Tule naudi suurepärast loodust ja saa osa Võlumäest.

 1. Tuulepealse Kohvik/Viru Toidu Kohvikutepäev 2024

Voka külas, Kalda talus saavad kokku kaks head sõpra ja muhe seltskond, hea söök ja märjuke on garanteeritud!!!! Koos muusikaga!