Tugevad kogukonnad: Soonurme külaseltsi reis Hiiumaale

Soonurme Külaseltsi  2-päevane LEADER-toetusega reis Hiiumaale toimus 04.-05.augustil 2023.a. Reisi üldiseks eesmärgiks oli toimekate ja ühtehoidvate kogukondade loomise toetamine ja tugevdamine läbi kogukondlike tegevuste. Külastati Suuremõisa lossi, Vaemla villavabrikut, uhket ja ainulaadset elamuskeskust Tuuletorn ja mitmeid kodukohvikuid ning tutvuti vaatamisväärsustega. Külastati Hiiumaa kodukohvikut 12 MAKROONI Puski külas, kes samuti osaleb Eestimaa 2023. aasta küla valimistel. Tagasiteel sõideti Viskla külla, kes oli 2021. aastal Eestimaa aasta küla ja ka Voose külla, kus Tanel Talve toimetab Voose Päikesekoduga.

Soonurme külaselts tegutseb aktiivsemalt alates septembrist 2019 ja on järjest enam võtnud ette erinevad tegevusi, et kogukonda omavahel rohkem tuttavaks teha, suurendada oma liikmeskonda ja teha midagi koos. Soov õppida, areneda, näha, mida teised teevad ja käia kusagil koos viis seekord külasltsi esimesele pikemale reisile. Küla hoiab kokku ja senine 3-aastane kogemus näitab, et kogukonnaliikmeid, kes soovivad koos käia, aina lisandub.

Soonurme küla kandideerib konkursil Aasta küla 2023. Võitja kuulutatakse välja 19. augustil Jõgevamaal Sadalas. Hoiame pöialt!