Rahvusvahelise koostööprojekti kolmas suvine noortelaager 14.-18. au

14.-18. augustil toimub sellesuvine kolmas noortelaager, kuhu ootame osalema noori alates 12. eluaastast MTÜ Virumaa Koostöökogu piirkonnast.

Augustikuine laager on seikluslikku laadi ja seda korraldab MTÜ Põhjaskorpion, kelle tegevusala on sportlike ja riigikaitse-alaste laagrite läbiviimine. Ühe õppepäeva laagri raames korraldab ka Purtse Vabatahtlik Merepääste.

Laager toimub Uljaste järve kaldal. Laagriprogrammis sisalduvad metsarännakud, lõkkeõhtud, seiklusmängud. Laagri püstitavad ja pakivad kokku noored ise, söögitegu toimub ühiselt, programmi on sisse lülitatud ka ettevõtlusõppe töötoad. Noored saavad tõeliselt autentse kogemuse, kuidas looduses hätta sattudes hakkama saada, ööbivad sõjaväetelkides ja omandavad lisaks ka esmaabi teadmisi. Laagri eesmärk on arendada noortes pealehakkamist ja ettevõtlikkust ning suunata neid avatud silmadega loodusega kooskõlas toime tulema, kasutama ressursse, mida keskkonnal pakkuda on ja hoiduda ohtudest, mis keskkonnast tuleneda võivad.

Laagris on võimalus osaleda 10-l noorel Virumaa Koostöökogu piirkonnast (Aseri, Rägavere, Sonda, Lüganuse, Kohtla) ja 10-l noorel meie koostööprojekti Eesti partneri Virumaa Rannakalurite Ühingu piirkonnast.

Lisainfo laagri kohta ja laagrisse registreerumine e-posti aadressil keit.lipp@viko.ee

Rahvusvaheline koostööprojekt Nuoret Seprat – Noored sõbrad on MTÜ Virumaa Koostöökogu, Virumaa Rannakalurite Ühingu ja Soomest projektipartneri Sepra ühisprojekt, mille eesmärk on arendada ülemere naabritega koostöösuhteid ja võimaldada soome ja eesti noortel mõnusaid suviseid elamusi saada.