Rahvusvaheline koostööprojekt “Häid näiteid Ungarist ja Eestist” on lõppenud.

Rahvusvaheline koostööprojekt “Häid näiteid Ungarist ja Eestist” on lõppenud. Viimaseks tegevuseks oli õppereis Börzsöny-Duna-Ipoly tegevusgrupi piirkonda  https://www.borzsonyleader.hu/  . Ungari tegevusgrupp on Virumaa Koostöökogu partner juba aastast 2008.

03.-07.05.2022 külastas 24 Virumaa Koostöökogu piirkonna inimest Ungarit. Õppereisil oli nii ettevõtjaid, kolmanda sektori esindajaid kui ka kohaliku omavalitsuse esindajaid.

Õppereis sai teoks tänu rahvusvahelisele Leader  koostööprojektile ja Reisisõbrad OÜ-le ning suurepärasele giidile Lea`le, kes on aastaid elanud ja töötanud Ungaris ning suhtleb vabalt Ungari keeles.

Õppereisi 3 päeva viibisime Börzsöny-Duna-Ipoly tegevusgrupi piirkonnas, külastasime erinevaid ettevõtteid ning külastasime loodusradasid ja vaatamisväärsusi. Teisel päeval oli kohtumine tegevugrupi töötajate ja juhatuse esimehega, kes tutvustas koostöökogu tööd ja Leader meetme teemasid Ungaris.

Õppereisi 2 päeva viibisime Budapestis, külastasime vaatamisväärsusi ning Leader toetusi saanud objekte. Saime ülevaate hungaarikumidest. Hungaarikumideks nimetatakse Ungari jaoks olulisis tooteid ja tegevusi, mille kaudu tunneb seda riiki kogu maailm. Hungaarikumid on ungarlaste varandus, midagi, mille iseloomuomadused, unikaalsus, eripärasus ja kvaliteet on seotud just ungarlastega. Mõned hungaarikumid – Doonau kaldapealsed, Halasi nõelpits, Ungari talu, palinka, Baja kalasupp ja palju, palju põnevat veel.

Väga kena lõpp rahvusvahelisele koostööprojektile, loodame siiralt, et Ungari tegevusgrupp jõuab ka meie juurde, et saaksime neile tutvustada Virumaa Südant!