Purfest 10 -11.08.2012

Purfest
10.-11. august 2012

10.08.2012
Kell 13.00 keskkonnaseminar koos kaevanduse külastamisega
Kell 19.00 Tõnis Mägi Savalas
Kell 21.00 Svjata Vatra Maidlas

11.08.2012
Kell 12.00 Nüüdistantsu etendus Püssis
Kell 14.00 Noored muusikud Lüganusel
Kell 17.00 Kukerpillid Sillaorul
Kell 20.00 Lõppkontsert Liimalas – Singer Vinger ja Kosmikud


PurFesti eesmärgiks on tõsta esile jõe puhtuse tähtsust ja meenutada, et Purtse jõgi on piirkonna süda ning põhjus, miks inimesed kunagi siia elama asusid. Festival püüab propageerida Purtse jõe kaasamist aktiivsesse tegevusse, mistõttu on kogu festivali kultuuriprogramm üles ehitatud nii, et see on jälgitav nii jõe kallastelt kui ka mööda jõge ühest esinemiskohast teise sõites.

PurFest saab alguse Savalast, kus 10. augusti õhtul kell 19 alustatakse Tõnis Mäe kontserdiga. Tegemist on erilise kontsertpaigaga, kus lava on paigaldatud jõkke. Sellele järgneb tõrvikute valgel toimuv kanuumatk Savalast Maidlasse, kus toimub õhtu teine kontsert ja siis astub üles Svjata Vatra.

Teine päev saab alguse nüüdistantsuetendusega Püssis, mille käigus kasutatakse erinevaid veesõidukeid. Seejärel liiguvad tegevused edasi Lüganusele, kus toimub noorte muusikute kontsert. Nendelt võtavad järje üle Kukerpillid, kelle esinemispaigaks on Sillaoru hüdroeletrijaama pais.
Festivali lõppkontsert toimub Liimala rannas ning seal astuvad üles Singer Vinger ja Kosmikud.

Tegevuspaikadest saab kokku retk, mis liigub mööda jõge allavoolu. Üritusi on võimalik jälgida kummipaatidega mööda jõge sõites või kallast mööda tegevuskohtades käies.

Tulge nautige kultuuriretke mööda Purtse jõge! Vaata kaarti

www.iise.ee