Noortelaager Uljastel – vahva punkt suvele

Augustis toimus Uljastel Leader meetme rahastatud rahvusvahelise koostööprojekti „Nuoret Seprat – Noored Sõbrad“ noortelaager. Rahvusvaheline koostööprojekt on inspiratsiooni saanud ajaloolisest sõbrakaubanduse ideest, mille eesmärk oli hoida sõbralikke suhteid ja elavdada kaubavahetust ülemere naabritega Soomes. Eesti poolsed projektipartnerid on MTÜ Virumaa Koostöökogu ja MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing.

Projekti eesmärk tänapäevases võtmes on uuendada ja arendada koostöösuhteid kahe mereäärse Eesti ja Soome piirkonna noorte ja ettevõtjate vahel. Keskendutakse erinevatele loodus- ja veetegevustega seotud võimalustele piirkonnas (kalastus, purjetamine, turism ja keskkonnateemad), soovitakse anda hoogu mõlema riigi 100-aasta iseseisvuse tähistamiseks uute kontaktide ja koostöösuhete loomisele nii noorte kui kahe piirkonna ettevõtjate vahel ning võetakse ette tegevusi, mis aitavad kaasa noorte ettevõtlikkuse arendamisele.

Uljastel toimunud noortelaager oli sel suvel kolmas piirkonna noortele. Laagris osalesid noored vanuses 9–17. Laagri programmis sisaldusid ettevõtlustöötoad, ellujäämisõpe ja orienteerumine looduses maal ja veel. Noored käisid metsarännakutel ja harjutasid loodusliku tooraine leidmist ja leiutamist, said teadmisi vee-esmaabist – Purtse Vabatahtlik Merepääste käis noortele tutvustamas päästeameti tööd veekogudel.

Koostööprojekt kestab aastani 2019 ning selle raames toimub saabuval kahel suvel veel nii mõnigi noortelaager, seega kõigil huvilistel tuleks silm peal hoida kahe Eesti projektipartneri MTÜ Virumaa Koostöökogu ja MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing veebilehtedel www.viko.ee ja www.vrky.ee või nende Facebooki lehekülgedel. Lisaks on projektile loodud ka infot koondav oma Facebooki lehekülg Nuoret Seprat – Noored Sõbrad lehekülg.

Tegevust toetab Leader meede.

 

Keit Lipp

MTÜ Virumaa Koostöökogu

Projektispetsialist-assistent