Leader lugu: Millal viimati karu nägite?

Mäletate seda laulusalmi, kus oli juttu paksust metsast ja karudest, kes vastu tulevad? Henno Käo kirjutas, Tõnu Aare… tegeles muusikalise poolega. Karudest on veel igasuguseid laule. Kuidas nad laulavad mõmm-mõmm, sest uni ei tule, kuidas nad Mutionu peol on käinud… Et Vändra metsas Pärnumaal leidis üks neist kõrges vanuses õnnetu lõpu…

Aga miks täna just karule niipalju tähelepanu? Sest Virumaa metsades on kaks karuvaatlusonni, mille taga on muuhulgas 2011. aastal parima Eesti turundaja tiitli pälvinud ettevõte NaTourEst, mis tegeleb loodusvaatlustuuridega.

„Üldjoontes on meie teenused suunatud Eestit külastavatele välismaalastele, kuid on ka Eesti kliente. Just nende hulgas on karuvaatlusonnid kõige populaarsem atraktsioon,” selgitab Bert Rähni, üks ettevõtte NaTourEst vedaja. Virumaale sattusime isiklike kontaktide kaudu. Ahto Täpsi on siitkandist pärit. Rein Kuresoo on ka meil kambas. Praeguseks oleme oma tegevusega laienenud ka Virumaalt kaugemale, Läänemaale.” Põhjus on soov pakkuda klientidele vaheldust – Ida-Virumaal, Alutagusel on metsa, Läänemaal avamaastikud ja meri. Looma- ja linnuliigid on samuti erinevad.

Kuigi senini on ettevõtte suund olnud pakkuda teenust peamiselt välisturistile, kuna süvaloodushuvilised liiguvad Eestis peamiselt omal käel, siis tulevikuplaanides on seoses eestlaste ostujõu kasvamisega keskenduda ka enam kohalikule loodushuvilisele. Eesti kliente viivad NaTourEsti loodusgiidid lisas karuvaatlusele ka põtru otsima ja matkadele hundijälgedes: „Just käisime Ida- ja Lääne-Virumaa piiril ühe seltskonnaga räätsamatkal hundi jälgedes. Sellised lühemad ja konkreetsemad matkad on peamiselt ikka kohalikule tarbijale suunatud.”

Viimasel ajal kohustuslikuks kujunenud COVIDi mõjutuste küsimus sai ka küsitud ja saime lootusrikka vastuse, et kuna vaktsineerimine on alanud, siis loodavad asjaosalised, et ühel hetkel avanevad ka piirid ning ettevõte uksi sulgema ei pea. Ja pandeemia taustal, kui aega vabamalt käes on, kui senini, saab rõõmu tunda näiteks tänavusest imelisest talvest.

Kuna kõik on lukus, aga meeliülendavatest emotsioonidest pingelises pandeemiaseisus ei ütle vast keegi ära, et vähegi mõistuse juures püsida, siis meie omalt poolt soovitame kindlasti NaTourEst internetist üles otsida ja karude ja teiste metsaloomadega tutvust minna tegema. Värske õhk ja liikumine hoiab vaimu ärksa ja tuju hea. Mindagu.

FB – NaTourEst

Veeb – https://natourest.ee

 

Keit Lipp

MTÜ Virumaa Koostöökogu