Eesti ja Ukraina kogukonnapäev Sondas 09.12.2023!

Maidla Noored MTÜ ja Gerri viisid läbi kogukonnaprojekti, mis oli suunatud Ukraina põgenike kohanemisele Virumaa Koostöökogu piirkonnas.
Projektiga parandatakse võimalusi Eestisse saabunud Ukraina põgenike kaasamiseks vabatahtlikku tegevusse, sh kohalike kogukondade ja vabaühenduste tegevusteks ning koostööks põgenike kaasamisel ja toetamisel, kontaktide ja suhtluse loomiseks kogukondade ning põgenike vahel. Toetatakse tegevusi, mis lähendavad eri rahvustest kogukondi, rikastavad nende elukogemusi, laiendavad silmaringi ja suurendavad sallivust.
09.12.2023 toimus Sonda Kõrtsis soe ja hubane kogukonnapäev, kus, toimusid erinevad jõuluhõngulised töötoad nii suurtele kui ka väikestele. Mikea Käsitöö viis läbi erinevaid jõulukaunistuste teemalisi töötubasid. Maidla Noored MTÜ korraldas tegevusi lastele, oli võimalus lauamänge mängida, meisterdada, mängida piljardit. Nameteks OÜ eestvedamisel toimus piparkookide valmistamise töötuba. Meisterdati, küpsetati ja glasuuriti. Lõunasöök oli rikkalik, eestipäraste jõulutoitudega. Muusikalist külakosti pakkus perekond Müller. Iga osaleja sai lahkudes endaga kaasa piparkoogitaigna, pehme teki ning omavalmistatud jõulukaunistused ning kindlasti hulgaliselt häid emotsioone.
Sündmust rahastab Siseministeerium riigieelarvelistest vahenditest ning ellu viivateks partneriteks on Vabaühenduste Liit ning Eesti Leader Liit ning kohapealsed organisatsioonid on Virumaa Koostöökogu ja partneriks Maidla Noored MTÜ